Iğdır Valiliği
Iğdır Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Iğdır Valiliği
Iğdır Valiliği
İdari Kadromuz

                             

 

Efkan ARAS

İL MÜDÜR YARDIMCISI

 1976 Iğdır doğumlu Efkan ARAS, Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Çevre Mühendisliği bölümü mezunudur.2006-2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi BİMTAŞ da Çevre Mühendisi olarak çalıştı.2010 yıllında Van Çevre ve Orman Müdürlüğüne atandı. 2012 yılından itibaren Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne naklen tayin oldu. 2017 Şubat ayından itibaren, İl Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiş olup, halen aynı görevi devam ettirmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

 

                              

Murtaza ÇALAR 

PROJE VE YAPIM İŞLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

 01.09.1970 Yılında Karakoyunlu İlçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi Karakoyunlu’da tamamladı. 1988 yılında Iğdır lisesinden mezun oldu. Akdeniz üniversitesi Teknik Bilimler meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümünü 1991-1993 bitirdi. 1993 yılında Karakoyunlu Belediyesinde Tekniker olarak göreve başladı. 5 Yıl Fen İşleri Müdürlüğü görevini asaleten yürüttü. 2007 yılında Bayındırlık ve İskan müdürlüğünde İnşaat Teknikeri Olarak göreve başladı. 2016 yılında Iğdır Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Proje ve Yapım Şube Müdürlüğüne vekaleten atandı. Halen bu görevi yürütmekte.  Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

 

                 

Sami MOÇ

YAPI DENETİMİ VE YAPI MALZEMELERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

 

1981 Iğdır doğumlu Sami MOÇ ilk ve orta öğrenimini Iğdır’da, Üniversite öğrenimini Dumlupınar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.
2003 Aralık ayı ile 2004 Mart ayı arasında İzmir’de vatani görevini yapmıştır. 2004-2006 yılları arasında Iğdır ARAS EDAŞ.’da çalışmıştır. 2006 yılı ile 2010 yılı arasında Ağrı Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde, 2010 yılından itibaren Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde (Mülga Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü) göreve başlamıştır. 2014 Aralık ayından itibaren Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdür vekili olarak görevlendirilmiş olup, halen aynı görevi devam ettirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

                              

Metin Kamber AVCIOĞLU

İMAR VE PLANLAMA ŞUBE MÜDÜRÜ 

ALTYAPI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

 

1969 yılı doğumlu Metin Kanber AVCIOĞLU İlk ve orta öğrenimini Iğdır Merkeze bağlı Melekli Beldesinde Lise öğrenimini Kars İli Kağızman ilçesinde, Yükseköğrenimini Erciyes Üniversitesi Kayser Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümünü bitirerek tamamladı. 1994 yılında Melekli Belediyesinde Fen İşleri Müdürü olarak göreve başladı, görev süresi içerisinde 3 bölgede 18. Madde uygulaması ve birçok Kamulaştırma ve yapım işlerinde yönetici olarak çalıştı. 2007 yılında naklen Iğdır İli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne geçti. İl Müdürlüğünün çeşitli şubelerinde İnşaat Kontrolü olarak çalıştı. Bu süre zarfında Nahcivan Devlet Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdi. 2016 Eylül ayında İmar ve Planlama Müdür Vekili, 2016 Aralık Ayında Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdür Vekili olarak görevlendirmiş olup, halen bu görevleri yürütmektedir. Evli olup biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıdır.

 

Murat OLAY

ÇEVRE YÖNETİMİ VE DENETİMİ ŞUBE MÜDÜRÜ

1979 Iğdır doğumlu Murat OLAY, ilk ve orta öğrenimi ile lise öğrenimini Iğdır’da, üniversite Öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Vatani görevini, 2002-2003 yılları arasında Eğitim Çavuşu olarak Antalya’da tamamlamıştır. 2006-2010 yıllarında dönem dönem BOTAŞ’ın Azerbaycan-Türkiye Şahdenizi Doğalgaz Boru Hattı projesi ile Iğdır Doğal Gaz Boru Hattı projelerinde; Çevre Mühendisi, Saha Mühendisi ve/veya kamp amiri olarak görev yapmıştır. 2010 yılında, Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne (Mülga İl Çevre ve Orman İl Müdürlüğü) atanmıştır. 2010 yılından itibaren Çevre Mühendisi olarak, 2012-2013 yılları arasında ise ÇED ve Çevre Hizmetleri Şube Müdürü olarak çalışmış olup, 2019 Kasım ayından itibaren Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğüne vekâleten görevlendirilmiş olup, halen aynı görevi devam ettirmektedir. Görevde bulunduğu süre zarfında, mesleği ile alakalı başarılı çalışmalarından dolayı Iğdır Valiliğinden 1 kez Başarı Belgesi almıştır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

Nesip TEKAY

ÇED VE ÇEVRE İZİNLERİ ŞUBE MÜDÜRÜ

1980 Iğdır doğumlu olan Nesip TEKAY Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunudur.2005-2011 yılları arasında, Iğdır adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde memur olarak, 2012-2014 yılları arasında TKDK Ağrı İl Koordinatörlüğünde uzman olarak çalışmış olup 2014 yılı itibari ile Iğdır Çevre ve Şehircilik İl  Müdürlüğün de çevre mühendisi olarak göreve başlamıştır.2019 Kasım ayı itibari ile ÇED ve Çevre İzinleri şube müdürü olarak görev yapmaktadır. İleri derecede İngilizce bilmekte olup  evli ve 2 çocuk babasıdır.